Opublikowano Dodaj komentarz

Certyfikat Oeko-Tex ubrania dla dzieci

Certyfikat OEKO-TEX oznacza bezpieczne ubranie dla skóry Twojego dziecka.

Czy słyszeliście o certyfikacie OEKO-TEX?

Jest to certyfikat nadawany produktom i umieszczany na ich etykietach potwierdzający jakość i bezpieczeństwo. Przyznaje go specjalne Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry.

Możemy wyróżnić kilka rodzai certyfikatów tego typu. Dla wyrobów włókienniczych, takich jak ubrania dla dzieci, przeznaczony jest certyfikat OEKO-TEX Standard.

Co oznacza certyfikat OEKO-TEX?

Produkty posiadające certyfikat OEKO-TEX są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Symbol ten oznacza, że przy produkcji wyrobów tekstylnych nie były używane szkodliwe substancję chemiczne, w stężeniu niebezpiecznym dla zdrowia człowieka i czystości środowiska.

Badania i testy przeprowadzane w celu uzyskania certyfikatu mają za zadanie sprawdzić czy produkt nie zawiera 100 najbardziej niebezpiecznych dla konsumenta substancji, takich jak formaldehydy, pestycydy, czy substancje wywołujące alergię.

Certyfikat OEKO-TEX potwierdza jakość produktów tekstylnych i bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą człowieka, dlatego jest tak ważny w przypadku odzieży dla dzieci.

Zobacz ubrania dla dzieci posiadające certyfikat OEKO-TEX dostępne w sklepie jaśkoStyle.

Bluzka Auta Cars Zygzak McQueen Disney czerwona:

Bluzka Auta Cars Zygzak McQueen Disney szara:

Koszulka Psi Patrol Skye różowa:

Koszulka Psi Patrol Skye turkusowa:

Koszulka Psi Patrol Marshall szara:

Koszulka Psi Patrol Chase i Rubble niebieska:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *